Instagram

Instagram Taklitten Kapanan Hesabı Açma Yöntemi 2022

Yalnızca kendi çektiğiniz veya paylaşma hakkınız olan fotoğraf ve videoları paylaşın. Orijinal içerik yayınlamayı unutmayın. Aksi takdirde hesabınız kapatılabilir. Eğer herhangi bir nedenle ihlal gelirse, Instagram’ın uyguladığı farklı sebepler vardır. Peki, Instagram taklitten kapanan hesabı açma nasıl yapılır? Eğer hesabınız sizinse ve yanlışlıkla taklitten kapatılmışsa, geri almanız için bir yöntemimiz var.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Instagram günümüzde popüler olarak kullanılır. Ancak birçok kullanıcı, topluluk kuralları sayfasını bilmez. Bu nedenle bilmeden bir takım kuralları ihlal eder ve hesabın kapanmasına yol açarız. Bu durum bütün sosyal medya platformlarında geçerlidir. Taklitten kapanan hesabı açma yöntemine geçmeden önce, bu maddeleri gelin birlikte inceleyelim.

 • Aşağılama ya da küçük düşürme

 • Nefret söylemi

 • Kendine zarar verme

 • Çıplaklık veya kısmen çıplak içeren çocuk görüntüleri

 • Başkalarının taklidi

 • Yoğun şiddetÇıplaklık

 • Terör, organize suçlar ya da nefret gruplarının desteklenmesi

 • İnandırıcı tehditler

Instagram’a kayıt olan herkes, bunlara uymak zorundadır diyebiliriz. Topluluk kuralları bunlarla sınırlı olmayıp, yapay, telif gibi sebeplerden’de kapatılabilmektedir.

Instagram Taklitten Kapanan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram Taklitten Kapanan Hesap Nasıl Açılır? kapsamında sizin için yazdığımız önerilere geçmeden önce, hesabınızın asıl kapatılma sebebini bilmeniz gerekmektedir. Gerçekten taklitten kapatıldığınza eminseniz. Hesabınız Başka Birini Taklit Ettiği İçin Kapatılmıştır ibaresini görüyorsanız buyrun efendim FORM LİNK: https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038

Instagram Taklitten Kapanan Hesabı Açma

Eğer Instagram topluluk kuralları incelenirse, taklitten kapanan hesapların da bir ihlal olduğu görülür. Ancak bir hata olmuş olabilir. Bu gibi durumlarda platformla irtibat kurmanız şarttır. Instagram taklitten kapanan hesabı açma formu için bu linke girin. Ardından aşağıda yazan bilgileri eksiksiz doldurun.

 1. Nüfuz cüzdanı üzerinde yazılı ad ve soyad
 2. Instagram kullanıcı adı (@username)
 3. E-Posta adresi (web tabanlı mail kullanın.)
 4. Hangi ülkeden yazıyorsunuz (Almanya’yı seçin)

Instagram hesabı neden askıya alınır?

Takipçi sayısının olduğu hesaplar hesabınızın kapatılmasına neden olabiliyor. Sizin görselleriniz ile bir profil güncelleme yaparak ”Bu hesap beni taklit ediyor” diye şikatte bulunursa hesabınız askıya alınabilir.Bundan korunmak için hesabınızdaki mail ve telefon numarasını onaylayın ardından iki faktörlü doğrulamayı etkinleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir