Instagram

Instagram’da “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı” Nasıl Düzeltilir

Instagram’da “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı” hatasıyla mı karşılaştınız ? Hata metninin devamında ise hemen şu ifadeyi görecekseniniz, “Hesabınızı nasıl geri yükleyebileceğinizi öğrenin”. Bu uyarı mesajı , Instagram’ın hesabınızı devre dışı bıraktığı anlamına gelir. Instagram’a ait topluluk kurallarını ve kullanım koşullarını incelemenizi belirtir. Kullandığınız hesabın yanlışlıkla devre dışı bırakıldığını düşünüyorsanız , itiraz edebilirsiniz.  “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı”  sorununun çözümüne gelecek olursak:

Instagram’da “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı” nasıl düzeltilir?

Instagram’ın “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı” sorununu çözmek için “Instagram’a Hesabım Devre Dışı Bırakıldı” formunu yollamalısınız. Formu yolladıktan sonra Instagram size bir selfie (özçekim) yollamanızı isteyen bir eposta yollayacak. Yanıt olarak: El yazısı bir kodu tutarken kendi selfienizi (özçekim) göndereceksiniz, geri dönüş almak için 3-5 gün beklemeniz gerekmektedir. Instagram , size yanıt olarak hesabınızın yeniden etkinleştirildiğini belirten bir e-posta gönderecektir . Belirtmek isterim ki bu yöntem sadece Instagram hesabınızın yanlışlıkla devre dışı bıraktığında geçerlidir. Instagram’a ait  topluluk kurallarından birini veya birkaçını ihlal etmeniz durumunda hesabınız tekrar aktif edilmeyecektir. Instagram’ın “Hesabınız şartlarımızı ihlal ettiği için devre dışı bırakıldı” sorununu çözmek için:

  • “Instagram Hesabım Devre Dışı Bırakıldı” formuna girin.
  • İletişim bilgilerinizi yazın.
  • Formu tamamlayıp gönderin.
  • Instagram’ın dönüş e-postası yollamasını bekleyin.
  • Instagram’ın hesabınızı tekrar aktif etmesini bekleyin

1. İlk olarak, “Instagram Hesabım Devre Dışı Bırakıldı” formuna girmelisiniz.

Bu işlemi Safari ve Chrome gibi bir browserda yapmalısınız. Devamında, Google’a gidin ve “Instagram Hesabım Devre Dışı Bırakıldı”yı aratın. Sonrasında, “Instagram Hesabım Devre Dışı Bırakıldı” sonucuna tıklayın. Alternatif olarak, bu bağlantıyı kullanarak bu bağlantıyla forma ulaşabilirsiniz. https://help.instagram.com/contact/437908793443074 İnstagram’a itiraz göndermek için şu bağlantıyı da kullanabilirsiniz: https://www.facebook.com/help/contact/606967319425038 (kapatılma konusu olan içeriği bu formda açıklamanız gerekmiyor). Yukarıdaki İlk bağlantıyla itiraz göndermeniz tavsiye edilir. Instagram’dan yanıt almanız bir haftadan fazla sürerse ikinci bağlantıyı da kullanabilirsiniz.

2. İletişim bilgilerinizi girin

Forma girin ardından , “Anlıyorum ve devam etmek istiyorum” seçeneğini seçin. Bu form, fikri mülkiyet ihlalleri, sahte içerik paylaşımı veya yanıltıcı içerik paylaşımı nedeniyle devre dışı bırakılan hesaplar için geçerlidir. Kullandığınız hesap başka bir nedenle devre dışı bırakılırsa yanıt alamayabileceğinizi göz önünde bulundurun. Formun içeriği , “Adınız”, “E-posta adresiniz”, “Instagram kullanıcı adınız” ve daha fazlasından oluşmaktadır. İletişim bilgilerinizi girdikten sonra “Ad” kısmına adınızı ve “E-posta adresi” kısmına e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. Önemli not instagram hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresini girin.

3. Formu tamamlayıp gönderin.

İletişim bilgilerinizi girdikten sonra formu aşağısına inin. Geldiğiniz kısımda, söz konusu içeriği girmeniz gerekiyor. Instagram kullanıcı adınız ve söz konusu içeriğin bir açıklamasını içeren. İlk olarak “Instagram kullanıcı adınız” kısmına Instagram kullanıcı adınızı girin . Örnek olarak Instagram bağlantınız instagram.com/test ise “test” yazınız. ( tırnak işaretleri olmadan) Devamında , “Lütfen içeriğin neden kaldırılmaması gerektiğine inandığınızı açıklayın” kısmında söz konusu olan içeriği açıklayınız., İçeriğinizin Instagram’ın topluluk kurallarını ihlal etmediğini düşünüyorsanız, bunu şu şekilde açıklayabilirsiniz:

“Merhaba Instagram, topluluk kurallarını ihlal eden hiçbir şey paylaşmadım. Hesabım yanlışlıkla devre dışı bırakıldı. Lütfen bakar mısınız

“Dosya seç”e basarak kanıtlayacak argümanı yükleyebilirsiniz. Ve son adım , formu göndermek istediğinizi onaylayın, “Gönder”e dokunun.

4. Instagram’ın e-postasını bekleyin

Instagram Hesabım Devre Dışı Bırakıldı” formunu gönderip, Instagram’ın cevap vermesi için 3 ila 5 gün beklemeniz gerekiyor. İşem yoğunluğu nedeniyle, bir hafta veya daha fazla sürebilir . Devamında Instagram, sonraki adımlarınızla ilgili yapmanız gerekenleri içeren bir e-posta yollayacaktır. Bu, e-postayı yanıtlamayı ve bir kodun el yazısıyla yazılmış bir kopyasını tutarken kendi fotoğrafınızı eklemeyi içermektedir. E-postayı , kodu tutarken bir selfie (özçekim) ile yanıtlayınız. Bu işlem Instagram hesabınızın size ait olduğunu kanıtlamak içindir. Instagram’a yolladığınız fotoğrafın; kodu, tam adınızı, Instagram kullanıcı adınızı, hem ellerinizi hem de tüm yüz bölgenizi net bir şekilde göstermesi gerekmektedir.

5. Instagram’ın hesabınızı yeniden etkinleştirmesini bekleyin

Çözüm Instagramla iletişime geçmek gerçekten zor bir mesele çünkü işlem yoğunluğu çok fazla. Yani Instagram itirazınızı incelemeden önce sizi birkaç gün bekletebilir. Çoğu insan kanıt sürecinde fotoğraflarını göndermekte korkuyor fakat Instagram’ın kimliğinizi doğrulamak için yapabileceği tek yol bu, başka bir yöntem bulunmamaktadır. Ayrıca Instagram, topluluk kurallarını sürekli ihlal eden hesapları devre dışı bırakır. Fakat bahsettiğimiz gibi bazı istisnai durumlarda hesaplar yanlışlıkla devre dışı bırakılabilir. Sonuç olarak Instagram hesabınızı tekrar aktif etmek veya kurtarmak için bahsedilen adımları izleyebilirsiniz ve başka bir diğer alternatif; bir reklam satın alarak Facebook işletme desteğiyle canlı sohbette başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir